Yangın sonrası temizlikleri nasıl yapılır? Yanmış ev, fabrika, ofis, dükkan ve iş yeri temizlikleri konusunda şirketler hangi işlemleri yapar? Yangının verdiği zararlar nelerdir? Yangın temizlik şirketleri telefonları ☎ 212 515 2926

Yangın sonrası temizlik firmaları; Bize maddi manevi zararlar veren doğal afetlerden biri olan yangın afetine maruz kalmamız durumunda gündelik yaşamımız ve ruh sağlığımız ciddi anlamda etkilenebilmekte, yangın sırasında ve yangın sonrasında ortaya çıkan görüntüler hayatımız boyunca bizi etkisi altına alıp manevi hayatımızda ciddi etkiler bırakabilmektedir.

Bizi hem maddi hem de manevi olarak vuran bu amansız afetin yaralarını sarmak da elbetteki onu yaşamak kadar zor ve zahmetli bir süreçtir.

Yangın temizlik şirketleri ararken, yangın sonrası temizlikleri konusunda uzman olmayan firmalardan hizmet almayınız!

Yangın sonrası temizlik şirketleri; çalışmaları da bu afetin etkilerinin ve sonuçlarının bilincinde, işinin ehli olan uzman kişilerce icra edilmesi gereken; oldukça özen ve dikkat isteyen bir süreçtir. Yangın temizliği standart temizlikten farklı olarak çok çeşitli deterjan ve ekipmanlarla, kimyasal maddelerle gerçekleştirilmelidir.

Bu alana yönelik özel olarak üretilmemiş ürünlerle yangın temizliği yapmak aslında yangının izlerini kalıcı olarak mekana kazımak anlamına gelmektedir. Yani bilinçsizce, örneğin tazyikli suyla is izlerini temizlemeye çalışmak is izinin bir daha çıkarılamayacak derecede derinlere inmesine sebep olup, onarımı imkansızlaştırır, kurtarılabilecek eşyanın kurtarılmasını engeller.

Yangın geçirmiş ev veya iş yerinizdeki eşyaları çöpe atmayın!

Ev veya iş yerinizde yangından sonra temizlik çalışmalarının bir ayağı da eşyalarınızı kurtarma işlemini içerir.  Eşyalarınızın kurtarılma oranı sizin eşyalar üzerinde ne kadar çalışma yaptığınız / yaptırdığınızla alakalıdır. 

Yangın sonrası temizlik şirketi çalışmalarının başarıyla gerçekleştirilebilmesi ve eşyalarınızın kurtarılabilmesi için kesinlikle özellikle bu alanda uzmanlaşmamış ve gerekli donanıma sahip olmayan kişi, kurum veya firmayla çalışmayınız

Başta “yangınmış alanlar” olmak üzere birçok felaket yaşandığı bölgenin dışında da etkisini gösterirler. Mesela su baskınları elektrik sistemlerine zarar vererek suyun biriktiği alanda değil diğer bölgelerde de olumsuz etkiler gösterir.

Başta “yangın sonrası temizliği” olmak üzere birçok felaket yaşandığı bölgenin dışında da etkisini gösterirler. Mesela su baskınları elektrik sistemlerine zarar vererek suyun biriktiği alanda değil diğer bölgelerde de olumsuz etkiler gösterir.

Özellikle de is kirliliği olarak ortaya çıkan bu zarar temizlik aşamasında da oldukça zorluk çıkarır. Bunun nedeni ise farklı maddelerin yanmasıyla oluşan dumanın farklı oranlarda kirlenmeye neden olmasıdır. 

Yangın temizliği çok kapsamlı olarak ele alınmalıdır. Çünkü en zor temizlik yöntemlerinden olmasına rağmen son dönemlerde piyasada bilinçsizce yapan şirketler yüzünden yeni zorlukları beraberinde getirmektedir. Ayrıca bu temizlik işlemi hem hızlı yapıldığında tadilatı bir an önce başlatacaktır hem de doğru yapılmaması durumunda ardından yapılacak işlemleri engelleyecektir.

Yangın temizlik şirketleri Bu sebeple de en hızlı ve en temiz işlemi gerçekleştirmek ancak doğru temizlik yöntemleri ile gerçekleştirilebilir. Temizlik yöntemleri denildiğinde ilk akla gelen bazı temizleyici kimyasallar kullanılarak ortamın arındırılması işlemidir. 

Bilmeden yapılan işlemler; hem çok uzun zaman alacak, hem maliyeti yüksek olacak, hem de istenilen sonuç alınamayacaktır. Bu durumda da yangın hasarı tamiri işlemi de tam anlamıyla doğru yapılamayacaktır.

Hızlı tamamlanan temizlik ve ardından gelen onarım sonrası yangının tüm etkileri kaybolacaktır. Bu da felaketi yaşayanların güven hissetmeleri ve faaliyetlerinde başarı ortamlarında huzurlu olmaları açısından çok önemlidir.

Yangın sonrası temizlikleri nasıl yapılır?

Yangın temizliği öncelikle; yanan maddelerin tahliyesi ile başlar. Bu aşamanın bir farklı önemi olası kurtarılabilir ürünlerin deformasyonuna engel olarak en verimli temizlik işleminin yapılmasıdır. Çünkü bazen bir fotoğrafın veya bir belgenin kişiler için önemi küçümsenecek bir durum değildir. Zaten yaşananlar nedeniyle hem fiziksel hem de zihinsel çöküntü yaşayan kişiler için kurtarılan her madde çok değerli olacaktır.

Yanan ürünlerin söndürülmesinde kullanılan su ve kimyasal atıklarının temizlenmesi de oldukça güçtür. Hızlı olmak zorunda olması da cabası. Yapılacak olan temizlik işlemi sonraki onarım sürecine de pozitif veya negatif etki göstereceğini söylemiştik. Bu etkiyi olumluya çevirmek için planlı bir süreç geçirmek gerekmektedir.

Farklı temizlik yöntemlerinin bir arada kullanılması gerekliliği nedeniyle kendi KİŞİSEL yöntemlerle yangın temizliği çok olumlu sonuçlar doğurmamaktadır.

Temizlik şirketleri yangın; Onarım esnasında hissedilmese de ilerleyen dönemlerde olumsuz temizliğin etkileri belirebilir. Yapılan döşemelerde yaşanan deformasyon ya da dökülme hatta koku oluşumu gibi sonuçları buna örnek gösterebiliriz. Yangın anını yaşayan ve yeni yeni unutmaya başlayan birisinin o kokuyu ya da lekeyi gördüğünde nasıl bir psikolojiye gireceğini anlamak için çok düşünmeye gerek yoktur sanırız.

Peki, insanlar; kendi yöntemleri ile yangın temizliği yapamıyorlarsa ve endüstriyel temizlik ekipmanlarına sahip değillerse ne yapacaklar? Bu durumda en belirgin yöntem ‘yangın sonrası temizlik hizmeti’ işletmelerden yararlanmak en mantıklı yöntem olacaktır.Çünkü bu işletmelerin çalışma mantığı sadece temizlik yapmak değildir. Aynı zamanda analiz, programlama, temizleme ve onarım kategorilerinde çalışmaktadırlar.

Tabi kişiler; bu kategorilerin tamamından faydalanmak istemeyebilirler. Bu durumda sadece yararlanmak istediği kategori üzerine iş anlaşması yapılabilmektedir.

Yangın temizlik firması; Tam verimli işlem olabilmesi adına bir bütün olarak bizim gibi firmalardan yararlanmak en programlı, uygun ve hesaplı yöntem olacaktır.

Yanmış kısımlar ve yangın geçirmiş bölgeler ile ilgili hizmet verdiğimiz alanlar; 

antrepo – apartman – atölye – banka – bodrum kat – cafe – cam – cila – çatı – daire – depo – dershane – düğün salonu – dükkan – ecza deposu – eczane – etkinlik – ev – fabrika – fırın – film seti – gemi ve yat – gıda deposu – güzellik merkezi – hamam – hastane – havuz – imalathane – inşaat bitimi – iş hanı – iş yeri – kanalizasyon – konferans salonu – konser alanı –

konut – kreş – kuaför – lokanta – mağaza – market – mermer – mutfak – ofis – okul – otel – otopark – örnek daire – pastane – plaza – poliklinik – restoran – sağlık ocağı – sinema salonu – site ve bina – sosyal tesis – spor salonu – stüdyo – su baskını – şantiye – tadilat sonrası – tesis – üniversite – üretim yeri – villa – yalı – yangın – yazlık – yemekhane – yüzey yıkama – yurt, kreş, anaokulu – zemin

İstanbul içerisinde yangın sonrası temizlikleri konusunda hizmet verdiğimiz ilçeler;

Gaziosmanpaşa yangınBeşiktaş yangınBüyükçekmece yangın
Kağıthane yangınEsenyurt yangınHaramidere yangın
Zeytinburnu yangınBakırköy yangınHadımköy yangın
Sarıyer yangınBeylikdüzü yangınÇatalca yangın
Bağcılar yangınArnavutköy yangınKüçükçekmece yangın
Avcılar yangınBaşakşehir yangınGüngören yangın
Bahçelievler yangınBeyoğlu yangınEsenler yangın
Fatih yangınEyüp yangınSultangazi yangın