Otoparktan su tahliyesi nasıl yapılır? Otopark su çekme şirketi telefonları, Otopark su baskını temizliği firmaları☎ 212 515 2926

Otopark su baskını temizliği, Otoparktan su tahliyesi nasıl yapılır? Otopark su çekme şirketi telefonları, Otopark su baskını temizliği firmaları

Su baskını sonrası otopark temizliği; Ülkemizde oldukça sık karşılaşılan su baskınlarından maddi hasarı büyük ve onarım işlemleri oldukça güç olanlarından biri de otopark alanlarından gerçekleşen su baskınlarıdır.

“Otopark su baskını temizliği” diğer yapılara göre alanın boş olması sebebi ile temizliği kolay fakat içerisinde çok sayıda araç bulunması nedeniyle tahliyesi zor bir işlemdir.

Otoparklar genellikle binaların, alışveriş merkezlerinin zemin katının altında bulunan -1 veya -2. Katlarda bulunmaktadır. Su baskınları durumlarında bu katlara ulaşmak ve suyu tahliye etmek oldukça zor bir iştir.

Otopark su tahliyesi; öncelikle maddi hasarın minimum seviyeye indirilmesi adına araçların tahliyesi ile başlamalıdır. Eğer araçların motor bölümüne kadar su yükseltisi bulunmakta ise araçların tahliyesinden önce su tahliyesi yapılmalıdır.

Çünkü bu durumda işlemleri yapacak kişilerin can güvenliği tehdit altında olacaktır.

Otopark su tahliyesi işlemleri donanımlı vakumlu cihazlar ile otopark alanından suyun çekilerek dışarı ya da bir tanka aktarılması ile yapılmaktadır.

Otoparklarda su tahliyesinin hızla gerçekleşmesi araçların göreceği zararı en az seviyeye çekmenin yanı sıra, otoparkların bina temeli üzerinde bulunduklarından burada bekleme süresi uzun kalacak su birikintisi yapıya, temele ve kolonlara zarar vererek yapının hasar görmesine yol açabilir.Bu nedenle su tahliyesinin önemi çok büyüktür.

Otopark su baskını temizliği  işlemleri için profesyonel destek almak bu işlemin hızla yapılmasını sağlayacağından önemli bir adım olacaktır.

Su tahliyesi yapıldıktan sonra araçların yapı dışına çıkarılma işlemi uygulanmalıdır. Otopark alanında su araçların motor seviyesine yükselmemiş ise öncelikle araçların tahliyesi çekiciler yardımı ile yapılarak daha sonra su tahliyesi işlemi gerçekleştirilmelidir.

“Otoparkı Su Bastı” diyorsanız…

Otopark su basması temizliği; Su tahliyesinin ardından kaba temizlik işlemleri ile başlayarak sonrasında deterjan ve temizleyici maddeler yardımı ile detaylı bir temizlik yapılır.

Ardından otopark içerisinde kalan kalıntıların toplanması ve kaba temizlik işlemlerinin ardından bina kurutma çalışmaları yapılır.

Bu işlemler profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılacağından otopark su baskını temizliği hizmeti satın alarak konusunda eğitimli kişiler tarafından su baskını hasarlarını minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Bina içerisinde su tahliyesi, kaba temizlik ve kurutma işlemlerinin ardından detaylı temizlik işlemleri yapılmaktadır. Deterjan ve temizlik maddeleri ile detaylı dezenfekte işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Otopark su baskınının nedeni temizlik işlemlerini yönlendirme adına önemlidir. Yağmur ve sel sularının neden olduğu baskınlarda sıradan yöntemler ile yapılan temizlik işlemleri, gider ve kanalizasyon sorunlarından kaynaklanan baskınlarda farklılık göstermektedir.

Bu tür su baskınlarında tüm alanın tamamen dezenfekte olması adına temizlik sonrasında anti-bakteriyel kimyasallar sıkılmalıdır. 

Otopark su baskını temizliği firması aramanızda; şirketimize ulaşmanız durumunda, sahip olduğumuz donanımlı cihazlar ile temizlik işlemlerinizi kısa sürelerde ve iyi sonuçlar alarak yaptırabilirsiniz.

Otopark su baskını sonrası temizleme işlemleri için Kuzey Temizlik Şirketi ile irtibata geçerek gerçekleşen bu baskını hakkında vereceğiniz verilere göre tarafınıza bildirilecek otopark su baskını temizliği fiyatı onaylamanız durumunda firma tarafından yönlendirilen profesyonel ekipler sayesinde mağduriyetinizin en az hasarla giderilmesi sağlanacaktır.

otopark su baskını temizliği, otopark su baskını temizliği istanbul, otopark su baskını temizliği firması, otopark su baskını temizliği hizmeti, istanbul otopark su baskını temizlik firması

Otoparkı su basması durumunda yapılan işlemler;

Genellikle bodrum katlarda bulunan otoparkların su çekme işlemi ile ilgili bize ulaşmanız durumunda; otoparkınızın nerede olduğu, kaç metrekare olduğu ve içerideki su miktarınız söylemeniz yeterli.

Bunun akabinde tarafınıza belirtilecek fiyat teklifini onaylamanız durumunda ekiplerimizi sizin belirttiğiniz gün ve saatte adresinize yönlendiriyoruz.

Su miktarı ve otoparkın durumuna göre dalgıç motor, su pompası, vakum makinesi veya vidanjör yardımı ile içerideki tüm atık su ya da çamurlu su çekiliyor.

Su çekme işlemi sonrası ince temizlik için zemin türüne göre yıkama yapılarak ıslak-kuru vakumlar yardımı ile tekrar çekiliyor. Talebiniz doğrultusunda kurutma işlemi de yapılıyor. Son olarak dezenfekte kimyasalları sıkılarak teslim ediliyor.