Dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? Bina cephe cam temizlik şirketleri neler yapar? Dış cephe alüminyum kaplamaların temizlenmesi, cam yıkama firmaları☎ 212 515 2926

Dış cephe cam temizliği

Binaların dış cephe camlarının yıkanması;  bina çevresi gözetilerek, yüksekte çalışacak personeller için güvenlik önlemleri alınarak ve cephe kaplama türüne uygun temizleyici ürünler uygulanması ile binaların cephelerinin aşamalı olarak temizlenmesidir. Dış cephe cam temizliği ve yıkama ya da silme işlemi , ulaşılması zor yerlerde bile, tüm cephe elemanlarının ideal bir temizliğini ifade eder.

Dış cephe cam temizliği sırasında yapılan işlerin listesi;

 • İşyerinizin veya fabrikanızın dış cephe temizliği ile ilgili bize ulaşmanız durumunda, öncelikle keşif ekibimiz binanıza ulaşarak binanızı ve çevresini yerinde görürler,
 • Ardından hazırlanacak teklif tarafınıza sunulur,
 • Onaylamanız durumunda binanızın durumu ve konumuna göre gerekli olan vinç, asma sepet, merdiven, yükseltme platformları ve dağcı halatları ayarlanır,
 • Anlaşma sürecinde ekiplerimiz belirtilen gün ve saatte binanızda olur, 
 • Binanın cephe yüzey kısmının toz, çamur tortuları, kurum, pastan temizlenmesi (yıkama yapılarak),
 • İnşaat veya şantiye sonrası camlarda ilk defa temizlik yapılıyor ise cephe alanının inşaat kalıntılarından ve diğer onarım çalışmalarından temizlenmesi,
 • Camların muhtemel harç, mantar, etiket ve bant gibi atıklardan arındırılması (camı çizmeyen aparatlar yardımı ile),
 • Atıklardan arındırılmış cephenin profesyonel tip cam çekçeği ile siliminin yapılması.
 • Cephede mevcut ise alüminyum kompozit kaplama, seramik veya taş yüzeylerin türüne göre temizlenmesi,
 • Cam profilleri ve çıtalarının silinmesi.

Binaların dış cephe temizlikleri hangi sıklıkta yapılmalıdır?

Son zamanlarda giderek yoğunlaşan giydirme cephe, silikon cephe vb. plaza tarzı binaların cam giydirmeleri bahar girişi ve kış girişi olarak yılda en az 2 defa temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde bir sonraki temizliklerde hem iş gücü hem de kimyasal kullanımı açısından daha fazla maliyete sebep olacaktır.

Bina cephelerinin yıkanması ve temizlenmesi;

Çamurlu yağışlar, toz, kir ve çevresel faktörler, camlarınızın ve cephenizin kötü görünmesine sebep olduğu gibi, aynı zamanda ömrünü azaltarak yüzeye zarar verir. 

Binaların cephelerini kirlilikten temizletmek, tazeliği ve yeniliği ona geri kazandırmak için harika bir yoldur. 

Piyasada karşılaştığımız ve temizlediğimiz cephe kaplama türleri;

 • Cam giydirme cephe temizliği
 • Kompozit panel kaplama temizliği
 • Silikon cephe temizliği
 • Alüminyum cephe temizliği
 • Sandoviç panel temizliği
 • Amerikan Siding temizliği
 • Ahşap kaplama temizliği
 • Porselen, karo ve seramik yüzeylerin temizliği  

Temiz bir cephe, yapıya prezentabl bir görünüm kazandırır. Ama pencerelerin temizliğini de unutmamak önemlidir. Daimi temizlenen bir binanın dış cephesine bakıldığında, ilk bakışta dahi içerideki şirketin ciddiyeti ve işine verdiği önemi göstermektedir.

Temizlenmiş pencereler ve camlar; işyerinin ve binanın görüntüsünü değiştirir, ofis hayatını canlandırır. Bina içerisinde bulunan çalışanlar açısından, güneş ışığının nüfuz ettiği bir odada çalışmak, çok daha keyifli hale gelecektir. Bu farkı görebilmek için; herhangi bir gün çamurlu kirlenmiş camdan dışarıdaki dünyaya bakmanız yeterli.

Kirlilik türüne ve süresine bağlı olarak, birkaç temizlik ürünü kullanıyoruz, bu yüzden son sonuç sizi şaşırtacak. Camlarınızın temiz olduğu görülse bile, Önce ve Sonra kısmının sonucu sizi şaşırtacak.

“Tamamen Dürüst” profesyonellerden oluşan bir ekip… İstanbul genelindeki bina cephe camlarının temizlenmesi, reklam folyolarının (one vision) yıkanması veya sökülerek ince temizliklerinin yapılması hizmeti veriyoruz. Kuzey Temizlik Şirketi çalışanları; görevlerini kaliteli, özenli ve kısa sürede yerine getirirler. Çalışmada sadece yıllarca test edilen modern aparatları ve araçları kullanıyoruz. Cephe yıkamak için elverişli bir zaman seçmek ve elde edilen sonucun tadını çıkarmak size kalıyor.

Profesyonel dış cephe cam temizlik şirketleri;

İstanbul’da cephelerin yıkanması ve cam silimi büyük talep görüyor. Aslında, her temizlik şirketi bu hizmetleri sunmaktadır, ancak gerçekten kaliteli temizlik yapabilen bir cam silim firması bulmak kolay bir iş değildir.

Kuzey Group Şirketimizin çalışanları olan, bu çalışmaları yürütme konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikime sahiptir. Müşterilerimizi ciddiye alıyoruz, böylece gereksiz gecikmeler ve herhangi bir olay olmaksızın işimizi mükemmel bir şekilde yapıyoruz.

Son sonuç her iki taraf içinde tatmin edici oluyor..

Cam temizlik şirketinin avantajları;

İstanbul genelinde cepheleri ve camları temizlerken profesyonel kadromuz tüm güvenlik önlemlerini alarak, modern aletler ve temizlik ürünlerini kullanarak temizler.

Yüksekte çalışarak cam temizlemede hizmet veren kişiler sürekli risk altındadır. Herhangi bir zamanda bir kaza yaşanabilir ve insan düşebilir. Bu nedenle, doğru bilgi olmadan yükseğe çıkmamanızı, kendiniz yapmamanızı ve Kuzey Temizlik Firması ile iletişime geçmenizi öneririz. Deneyimli personellerimiz herhangi bir kazaya imkan vermeden gerekli temizliği hızlı ve verimli şekilde yerine getirecektir.

Cam silimi ve cam yıkama işini uyguladığımız alanlar:

Antrepo – zemin – apartman – anaokulu, kreş, yurt – atölye – yüzey yıkama – banka – yemekhane – bodrum kat – yazlık – cafe – yangın – cam – yalı – cila – villa – çatı – üretim yeri – daire – üniversite – depo – tesis – dershane – tadilat sonrası – düğün salonu – şantiye – dükkan – su baskını – ecza deposu – stüdyo – eczane – spor salonu – etkinlik – sosyal tesis – ev – bina ve site – fabrika – sinema salonu – fırın – sağlık ocağı – film seti – restoran – gemi ve yat – poliklinik – gıda deposu – plaza – güzellik merkezi – pastane – hamam – örnek daire – hastane – otopark – havuz – otel – imalathane – okul – inşaat bitimi – ofis – iş hanı – mutfak – iş yeri – mermer – kanalizasyon – market

İstanbul içerisinde dış cephe cam temizlikleri konusunda hizmet verdiğimiz ilçeler; 

Gaziosmanpaşa Dış cephe camBeşiktaş Dış cephe camBüyükçekmece Dış cephe cam
Kağıthane Dış cephe camEsenyurt Dış cephe camHaramidere Dış cephe cam
Zeytinburnu Dış cephe camBakırköy Dış cephe camHadımköy Dış cephe cam
Sarıyer Dış cephe camBeylikdüzü Dış cephe camÇatalca Dış cephe cam
Bağcılar Dış cephe camArnavutköy Dış cephe camKüçükçekmece Dış cephe cam
Avcılar Dış cephe camBaşakşehir Dış cephe camGüngören Dış cephe cam
Bahçelievler Dış cephe camBeyoğlu Dış cephe camEsenler Dış cephe cam
Fatih Dış cephe camEyüp Dış cephe camSultangazi Dış cephe cam