Yangın sonrası aramalarında müşterilerimiz genellikle; yanmış bina temizliği, binada yangın çıktı ve bina yangını temizlik şirketi vb. kelimeler ile arama yapmaktadır. ☎ 212 515 2926

binamız yangını temizlik şirketi, yanmış bina temizliği, yangın sonrası apartman temizlik şirketi
Yangın sonrası bina temizliği

Bina yangınları son dönemlerde özellikle de kış aylarında sıklıkla duyulan felaketlerden olsa dahi, sonrasında yapılan bina yangın hasarı temizliği de en külfetli dönemler içerisindedir.

Çünkü yangınlar farklıdır. Yangının tek zararı sadece sadece yandığı nokta değildir. Aynı zamanda dumanını ulaştırdıkları her noktaya belirli oranlarda zarar bırakırlar.

Hatta televizyonlarda izleriz. Bir katta yangın oluşur ama diğer katlardaki kişiler teraslardan, balkonlardan veya pencerelerden kurtarılır. Bu da demek oluyor ki, yangının etkileri diğer katlara da yansımıştır.

Bu etki sadece kişi sağlığı boyutunda olmayacaktır. Çeşitli özelliklere sahip olan maddelerin yanması ile oluşan duman ulaştığı her noktaya bir kirlilik bırakır. Ve ne yazıktır ki bu kirlilik temizlenmesi güç işlemler arasında yer alır.

Bu durumda da bina yangın temizliği ve  tamiri işleminin en etkin olarak yapılabilmesi için öncesinde temizlik işleminin çok sağlıklı yapılması gerekmektedir.

Yangınlar sonrası oluşan artıkların temizlenmesi için belirli planlama şarttır. Çünkü alevlerin ulaşmadığı alanlardan ürün ya da belge kurtarılabilmesi mümkündür.

Çünkü böyle bir felakette kurtarılacak olan bir fotoğraf dahi büyük anlam taşıyacaktır. Zaten yangını söndürmek amaçlı olarak kullanılan kimyasallar yanmayan ürünlere de zarar vermiştir.

Bu aşamada sıradan temizlik yöntemleri hem etkili olmayacaktır hem de ileride olumsuz etkiler gösterecektir. Bina yangın temizliği iki aşamalı olarak yapılacaktır.

  1. Yanan malzemelerin temizliği,
  2. Alevle temas etmemiş olan malzeme ve bölgelerin temizliği. Yanan ürünlerin tahliyesi ile başlayan temizlik işlemi ardından yüzey temizliği ile devam eder.

İşte “yanmış bina temizliği” bakımından bu aşama çok önemlidir. Çünkü bu aşamada klasik yöntemler çözüm getirmeyecektir. Daha farklı bir temizlik yoluna gidilmelidir.

Yanmış bina temizliği ve onarımı hakkında sayfamıza da bakabilirsiniz!

Yangın sonrası temizlik şirketi çağırmak;

“Bina yangını temizlik şirketi ara” gibi bir sorununuz olduğunda bina sakinleri ile veya kendi başınıza yangın temizliğine girmemenizi tavsiye ederiz.

Binalarda yangınlar genellikle elektrik panosundan yani elektrik kontaklı çıkmaktadır (daire içleri hariç, sadece bina içi yani merdiven dairesi ya da merdiven boşluğu denilen alanlar).

İtfaiye ve diğer formalite gerekenleri yaptığınız düşünerek konumuza devam edelim. Öncelikle bina içi sigortanız mevcut ise sigorta şirketleri ile irtibata geçilir. Sigortanız yok ise bina genellikle sakinleri ortaklaşa yapmaya karar vereceklerdir.

Bina yangını sonrası temizlik ve onarım işlemleri için firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şirketimiz; yangın sonrası bina elektriği onarımı, yenilenmesi ve kontrolleri, yanmış alanın temizliği ve onarımı, yangından dolayı is ve kurum temizliği ile yanan binanın hasar tadilatı ve boya badana işlemlerini özenle yapmaktadır.

Yangın sonrası temizlik hakkında burayı tıklayınız!

Yanmış binalarda hasar onarımı;

Yangın geçirmiş ve söndürülmüş binalarda sadece yangın kaynaklı hasarlar oluşmaz. Söndürme sürecinde kullanılan ve sıkılan köpüklü sular da tavan, duvar ve zeminleri tanınmaz hale getirecektir.

Yangın sonrası boya badana yapılmadan önce temizlik mutlaka yapılmalıdır. Temizlik sonrası onarım ve tadilat işlemleri başlanır.

Onarımlar genellikle yangın çıkan alanda gerekli görülecektir. Yangın alevinin sıcaklığından dolayı sıvalarda dökülmeler, boyalarda çatlamalar oluşmuştur.

Temizlik ekibi usta öncesinde bina içindeki bu dökülen ve kabaran alanları kazıyarak ustaya hazırlar.

Usta bu alanları gerekli malzeme ile doldurarak alçı çeker. 

Diğer temizlenmiş alanlara astar uygulayarak boya badana işlemine hazır hale getirir.

Yanan binaya astar uygulaması sonrası 3 kat boya sürülerek, boya badanada kapatma işlemini gerçekleştirmiş olur.

Son olarak usta sonrası ince temizlik yapılarak bina teslim aşamasına getirilir.

Binada çıkan yangından etkilenen diğer dairelerin temizliği;

Bina içerisinde çıkan yangından dolayı üst katlarda kalan  diğer dairelerde olumsuz etkilenecektir. 

Yangından zarar görmemiş olsa bile çıkan is ve kurumdan mutlak zarara uğrayacaktır.

Kuzey Temizlik Şirketi; yangın sonrası ev temizliği konusunda da profesyonel yardımcınızdır. Yanan binanızın temizliği ve hasar onarımı yapılma esnasında yangından etkilenen diğer evlerinde aynı zamanda temizliği ve tadilatı yapılır.

Detaylı ilgi ve fiyat teklifi için hemen şimdi bizi arayabilirsiniz.

Kuzey Temizlik İstanbul içerisinde yangın sonrası bina temizlikleri hakkında tüm ilçelere servis ve ücretsiz keşif göndermektedir.

Ofis yangın hasarı temizliği hakkında.

Apartmanımız yandı ne yapmalıyız, yangın sonrası apartman temizliği, yanan apartmanı onarım şirketi, apartman yangın temizlik şirketleri

İstanbul’da yanan apartman temizliklerinde uygulama yaptığımız alanlar:

Zemin – daire – spor salonu – tesis – inşaat bitimi – eczane – yazlık – mağaza – banka – gemi ve yat – şantiye – üretim yeri – apartman – havuz – kanalizasyon – cila – gıda deposu – ofis – kuaför – hastane – sinema salonu – bodrum kat – ev – antrepo – ecza deposu – fabrika – konut – market – restoran – iş hanı – yüzey yıkama – etkinlik – iş yeri – depo – film seti – cafe – düğün salonu

yalı – üniversite – yurt, kreş, anaokulu – yemekhane – imalathane – örnek daire – otel – güzellik merkezi – dershane – otopark – pastane – su baskını – okul – tadilat sonrası – mermer – dükkan – hamam – lokanta – poliklinik – site ve bina – kreş – atölye – plaza – yangın – stüdyo – çatı – konser alanı – konferans salonu – mutfak – cam – sosyal tesis – sağlık ocağı – villa – fırın

Depo yangın hasarı temizliği hakkında tıklayın.

İstanbul içerisinde bina yangını temizliği temizlikleri konusunda hizmet verdiğimiz ilçeler; 

Gaziosmanpaşa bina yangını temizliğiBeşiktaş bina yangını temizliğiBüyükçekmece bina yangını temizliği
Kağıthane bina yangını temizliğiEsenyurt bina yangını temizliğiHaramidere bina yangını temizliği
Zeytinburnu bina yangını temizliğiBakırköy bina yangını temizliğiHadımköy bina yangını temizliği
Sarıyer bina yangını temizliğiBeylikdüzü bina yangını temizliğiÇatalca bina yangını temizliği
Bağcılar bina yangını temizliğiArnavutköy bina yangını temizliğiKüçükçekmece bina yangını temizliği
Avcılar bina yangını temizliğiBaşakşehir bina yangını temizliğiGüngören bina yangını temizliği
Bahçelievler bina yangını temizliğiBeyoğlu bina yangını temizliğiEsenler bina yangını temizliği
Fatih bina yangını temizliğiEyüp bina yangını temizliğiSultangazi bina yangını temizliği