Su baskını temizliği nasıl yapılır? Su çekme şirketleri neler yapar? Su tahliyesi yapan firma telefonu ve su basması durumlarında neler yapılmalı.
☎ 212 515 2926

Su baskını temizliği, Su baskını temizliği nasıl yapılır? Su çekme şirketleri neler yapar? Su tahliyesi yapan firma telefonu ve su basması durumlarında neler yapılmalı. Eve su basması durumunda ne yapılır, evimize su bastı
Su baskını temizlikleri

Su basması temizliği; Bilindiği üzere her ne kadar iklimsel değişikliklere bağlansa da son dönemlerde sıklıkla su baskınları duyulmaktadır. Açık unutulan musluklar, eskimiş tesisatlar, yetersiz altyapı ve tıkanıklıklar da su baskınlarına sebep olmakta, insanları zor durumda bırakmaktadır.

Su baskını hasarı temizliği diğer felaketlere göre en zor yapılan işlemlerden birisidir. Ancak öncelikli olarak bakmamız gereken konu bu su baskınlarının neden kaynaklandığıdır.

Tabi ki iklim şartları önemli etkendir. Ancak dere yataklarına kurulan kentleşme mantığını da iklime bağlamak oldukça anlamsız olacaktır. Problemli bir alt yapı da bu baskınlarda en çok zarar veren unsurlardandır.

Su baskını temizlik şirketi; Sadece kişisel olarak tedbir almak yetmemekte, kamusal kurumların da gerekli önlemleri maksimum oranda alması gerekmektedir. Bunu da ancak dere yataklarının temizlenmesi ve altyapının daha işlevsel olmasını sağlamakla yapabilirler.

Su baskını hasarı temizliği oldukça zor bir işlemdir ve insanların kafasında bulunan yalnızca ıslanma imajı tamamen yanlıştır. Çünkü su baskını esnasında su ile birlikte dışarıdaki tüm toz, çamur ve her nevi çöpü de beraberinde getirmektedir.

Bu da oluşan kirliliği daha ciddi boyutlara taşımaktadır. Temizliği ise oldukça zorlaştırmaktadır. Öncelikle içeride bulunan malzemelerin kurtarılması gerekliliği vardır.

Yangından farklı olarak su baskınlarında elektronik olmayan ürünlerin kurtarılma ihtimali daha yüksektir. Bu nedenle yapılacak olan temizlik işleminin tek amacı kirlilikten kurtulmak değil aynı zamanda mal kurtarımını da desteklemelidir.

Su çekme şirketleri;

Bu çalışmalar temizlik sonrası su baskını hasarı onarımı aşamasında da çok anlam kazanacaktır. Ayrıca su baskınlarında kurtarma ve temizlik işleminin çok hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Buradaki ana maksat su baskınının olduğu alanda yaşayan kişilerin normal hayata dönmelerinden çok su içerisinde deformasyona uğrayacak olan ürünlerin kurtarılmasıdır.

Tabi ki hane halkının normal yaşam ortamlarına dönmeleri çok önemlidir ancak baskın alanından kurtarılacak olan malzemelerde kişilerinin yaşam koşullarına belirgin bir etki yapacaktır. Hızlı bir su baskını temizliği psikolojik açıdan da önemlidir. Çünkü özellikle aileler yaşam alanlarını yine eski düzende görmek isterler. Ama oluşan kirliliğin de ortadan kaldırılmış halini.

Ayrıca su baskınlarında yapılacak olan temizlik sonrası bir dönem de kuruma süreci vardır. Bu süreç mevsim şartlarına, evin konumuna ve verdiği zarara bağlı olarak da değişkenlik gösterecektir. O nedenle derhal müdahale edilmesi gerekmektedir. Bazen bilindik yöntemlerle su tahliyesi de çok mümkün olmayan bir durumdur. Endüstriyel su tahliye yöntemleri kullanma zorunluluğu gerekebilir.

Fakat belediyelerimizin yeterli hizmet sağlayamadığı da bilinen bir gerçektir. Bu durumda da özel işletmelerden yararlanma gereksinimi duyulabilmektedir. Bunun için su baskını temizliği alanında uzmanlaşmış kişiler ya da firmalardan destek alarak yapmak, hem temizlik süresini hem de onarım süresini kısaltacaktır. 

Ayrıca kurtarılan ürün çeşitliliği de artış gösterecektir. Onarım öncesi yapılan temizlik ve kuruma dönemi ne kadar verimli atlatılırsa felaketin izleri de o kadar kısa süre içerisinde atlatılacaktır.

Tam bu açıklamalar ışığında baktığımızda ülkemizde sayıları hızla artan su baskını hasarı temizliği hizmeti veren firmalar bulunmaktadır.

Su baskını durumunda yapılan işlemler;

Su baskınlarının ardından yapılarda oluşan hasarların onarımı zor ve uğraştırıcı bir iştir. Sel sonrası baskınlar ya da kaynak suları taşması sonucu oluşan “su basmaları işinde öncelik arz eden ilk işlem su tahliyesidir.

Yapıya yayılmış su birikintisinin bekleme süresi arttıkça, yapıya verdiği zarar da artmaktadır. Sadece yapıya değil aynı zamanda yapı içerisinde kullanılan eşyalar içinde su tahliyesinin önemi büyüktür.

Su tahliye işlemi yapıldıktan sonra yapının boşaltılma işlemi gerçekleştirilmelidir. Yapı içerisindeki eşyalar tahliye edilmeli ve kullanılabilir durumda olanların vakit kaybetmeden diğerlerinden ayrılarak onarım işlemlerinin yapılması gereklidir. Genellikle mobilya türü eşyaların onarımdan önce kurutma aşamasından geçmesi gerekmektedir. Nem Kurutma işlemleri bir yandan yürütülürken diğer yandan alan içerisinde çalışmalar devam etmelidir.

Su baskını sonrası tadilatı yapılacak alanın su tahliyesinin ardından, kalıntı oluşmuş maddelerin temizlenmesi işlemine geçilmelidir. Alanın kalıntı maddelerinden arındırılarak deterjan, dezenfekte araçları ya da temizleyici maddeler yardımı ile temizlenmesi gerekmektedir.

Su baskını temizlik firması; Su birikimine maruz kalmış alan beton, mermer ya da fayans yüzey ise temizlik işlemi ardından kullanılabilir. 
Fakat yüzey ahşap ya da parkeden oluşuyor ise bu malzemelerin sökülerek zemini kurutma işleminin ardından tekrar kaplanması gerekmektedir. 

Ayrıca duvar kaplamalarının kağıt ya da su kuvvetine dayanıksız ürünlerden yapılmış olması yine kaplamaların sökülerek kurutulma işleminin ardından yeni kaplayıcı ya da boya badana işlemleri gerçekleştirmek gerekecektir.

Yapıda ki iç düzenleme ve temizlik işlemlerinin ardında su baskını sonrası tadilatı yapılacak eşyalar incelenmelidir.

Su baskını temizlik şirketleri; Mobilya ve ahşap eşyaların onarımları için kurutulma işleminden sonra hasar tespit işlemi yapılarak parça değişimleri ile kullanılabilir hale gelip gelmeyeceğinin tespiti yapılarak küçük değişiklikler ile mobilyalar onarılabilir. 

Koltuk, kanepe gibi eşyaların onarımı ise mobilya onarımına göre daha kolay olmaktadır. Kurutulma işleminden sonra koltuk ve kanepeler tamamen hasar almamış iç iskeletinden kırık olmamış ise kullanılabilir.

Su baskını sonrası tamiri gerçekleştirilemeyen ürünler elektronik eşyalardır. Elektronik eşyaların su ile temasından sonra tüm işlevini kaybetmesi ve yeniden yapılabilmesi için oldukça masraf edilmesi gerektiğinden genellikle kullanılamaz eşya olarak kenara bırakılmaktadır.

Su baskını tadilatı kişilerin gayretleri ve çabaları sonucunda giderilebilse de bu konuda profesyonel destek almak faydanıza olacaktır.

Su tahliye firmaları;

Su baskını sonrası su çekme ve su boşaltma hizmeti veren firmalar profesyonel ekipleri ve donanımlı ekipmanları ile kişisel gayretleriniz ile yapılacak işlemlerden çok daha kısa sürelerde yapınızın eski haline gelmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Su baskını sonrası tadilatı firması tarafından su tahliye cihazları ve temizleyici aletler ile yapınız kısa sürede eski haline dönecektir. 

Bu firmalar su ve sel baskını konularında gerekli eğitimleri aldıklarından probleminizi çözecek bir planlama yaparak istekleriniz doğrultusunda size kalıcı çözümler üreterek, mağduriyetinizin giderilmesi amacı ile su baskınına maruz kalmış yapınızın tüm fonksiyonları ile eski haline dönüşmesini sağlayacaklardır.

İstanbul su taşkını ile ilgili hizmet verdiğimiz alanlar;

zemin – yurt, kreş, anaokulu – yüzey yıkama – yemekhane – yazlık – yangın – yalı – villa – üretim yeri – üniversite – tesis – tadilat sonrası – şantiye – su baskını – stüdyo – spor salonu – sosyal tesis – site ve bina – sinema salonu – sağlık ocağı – restoran – poliklinik – plaza – pastane – örnek daire – otopark – otel – onarım – okul – ofis – mutfak – mermer – merdiven – market –

mağaza – lokanta – kuaför – kreş – konut – konser alanı – konferans salonu – kanalizasyon – iş yeri – iş hanı – inşaat bitimi – imalathane – havuz – hastane – hasar – hamam – güzellik merkezi – gıda deposu – gemi ve yat – film seti – fırın – fabrika – ev – etkinlik – eczane – ecza deposu – dükkan – düğün salonu – dershane – depo – daire – çatı – cam – cila – cafe – boya badana – bodrum kat – banka – atölye – apartman – antrepo

İstanbul içerisinde fabrika temizlikleri konusunda hizmet verdiğimiz ilçeler; 

Gaziosmanpaşa Su baskınıBeşiktaş Su baskınıBüyükçekmece Su baskını
Kağıthane Su baskınıEsenyurt Su baskınıHaramidere Su baskını
Zeytinburnu Su baskınıBakırköy Su baskınıHadımköy Su baskını
Sarıyer Su baskınıBeylikdüzü Su baskınıÇatalca Su baskını
Bağcılar Su baskınıArnavutköy Su baskınıKüçükçekmece Su baskını
Avcılar Su baskınıBaşakşehir Su baskınıGüngören Su baskını
Bahçelievler Su baskınıBeyoğlu Su baskınıEsenler Su baskını
Fatih Su baskınıEyüpsultan Su baskınıSultangazi Su baskını
Silivri Su baskını