Yanmış fabrika temizlikleri nasıl yapılır? Yangından sonra fabrika temizleme şirketi, Yanan fabrikada temizlik işlemleri, Yangın sonrası fabrika temizliği
☎ 212 515 2926

Yangın sonrası fabrika temizlik şirketleri, Yanmış fabrika temizlikleri nasıl yapılır? Yangından sonra fabrika temizleme şirketi, Yanan fabrikada temizlik işlemleri

Yangınlar sonrası en çok külfet veren uygulamaların başına temizlik işlemini koymak gerekir. Özellikle de fabrika yangın temizliği durumunu en başa koymak yanlış bir davranış olmaz. Yangınlar; genel olarak sadece oluştuğu bölgeye zarar vermezler. Dumanın ulaştığı her noktaya bir etki yapar. Bunun nedeni ise yanan ürünlerin oluşturduğu islenme etkisidir. Hatta yanan malzemelerin içeriğine bağlı olarak da farklı oranlarda kirlilik oluşturması da mümkündür.

Temizlik denildiğinde genel olarak bazı temizlemeye yardımcı kimyasal ürünler ile yapılan arındırma işlemi akla gelir. Ancak yangınlar için bu çok da doğru bir açıklama olmaz. Özellikle de bu yanan bir fabrika ise. Çünkü yapılacak olan temizlik fabrika yangın tamiri içinde oldukça önemlidir. Doğru yapılamayan bir temizlik onarım esnasında da ciddi zorluklar çıkaracaktır. Peki, fabrika yangınlarında temizlik işlemi neden diğerlerine göre daha zordur? Bunu en mantıklı açıklayabilmek için öncelikle fabrika nedir onu açıklamak gerekir.

Yangın sonrası fabrika temizlik şirketi; Fabrikalar çeşitli hammaddelerin ürüne dönüşümünü sağlayan yerlerdir. Yani birçok hammadde ve ürüne dönüşümünü sağlayan mekanik veya elektronik cihazlar. Özellikle mekanik cihazlar ağır elektrik akımı ile çalışırlar ve bazı kimyasallarla desteklenirler. Yağlama gibi. Bu ürünler yandığında ise oluşturdukları kirlilik normal bir ahşap malzemeden daha fazladır.

Bu ve benzeri nedenlerle de “yangın sonrası fabrika temizliği” diğer temizlik işlemlerinden daha zordur.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, temizlik işlemlerinin bireysel yöntemlerle yapılması imkansızdır.

Çünkü yanan malzemelerin ve oluşturduğu zararın arındırılması bir tarafa, duvarların kimyasallarla temizlenmesi bile profesyonel müdahale olmadan imkansızdır. Endüstriyel ekipmanlar olmadan yapılamaz.

Bu durumda da fabrika yangın temizliği için bu alanda hizmet veren şirketlerden yararlanmak zorunlu hale gelir.

Yangın sonu fabrika temizleme firması; Bireysel olarak temizleme yollarına gitmek bir nevi göz boyamak olarak nitelendirilebilir. Çünkü bu ilerleyen dönemlerde yeni yangın risklerine, kurtarılması mümkün malzemelerin zayiatına, çalışan psikolojisine, tadilata ve işlem kalitesine hep olumsuz sonuçlara sebep olur.

Mesela doğru temizlememiş bir duvar boya veya kaplama tutmaz. Ya da kısa sürede dökülür. Bu durumu gören çalışanlar kendilerini güvende hissetmez ve performans kayıpları yaşarlar. Yeni bir mali yük ve iş durmasına varan zararlara neden olabilir.

Yanmış fabrika temizlik şirketi;

Bu sebeple de yangın sonrası fabrika temizliği bilinçsizce yapılmamalı ve profesyonel destek alınmalıdır. Temizlik denildiğinde sadece yanan malzemelerden fabrikayı arındırmak değildir. Öncesinde planlama ve sonrasında yapılacak olan tadilata hazırlık olmalıdır.Bu durumda da fabrika yangın hasarı temizliği hizmeti veren işletmeler şart olacaktır.

Bu işletmeler önce analiz çıkaracaklar, ardından planlama yapacaklar ve ardından temizlik ile onarım safhasını yerine getireceklerdir. Bunu da profesyonel ekiplerle gerçekleştireceklerdir. Ayrıca hızlı bir şekilde tamamlanan temizlik işlemi sonrası onarım da derhal başlayacaktır.

İşyeri sahipleri bu konuda son dönemlerde epeyce bilinçlenmiş olsalar da daha birçoğu konunun farkında değildir. Hatta fabrika yangın temizliği şirketi olarak çalışanların varlığından dahi bihaberdirler.

Kimse gerek duymaz temennisinde olsak da yangın her zaman yaşanması muhtemel felaketler arasında olacaktır.

Kuzey Group size her koşulda ve yangın sonrası temizlikleri, yangın hasarı onarımı ve tadilatı işlemlerinde profesyonel yardımcınız olmaya adaydır.

Yanan fabrikaya temizleme şirketi; Hizmet bedeli olarak keseceğimiz fatura tüm sigorta şirketlerinde geçerlidir.