Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri olarak; yangınlar sonrası tadilat işlemleri arasında en çok zorlanılan konulardan birisi olarak karşımıza “dış cephe yangın sonrası tadilatı” işlemleri çıkmaktadır.

Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri

Çünkü günümüzde özellikle cephe kaplamalarında kullanılan malzemelerin hammaddeleri yanmaya karşı dayanıklı olmadıkları gibi aynı zamanda da bıraktıkları kirlilikte oldukça yoğundur.

Bu kirliliğin tam olarak giderilmemesi ise olası tadilat işlemlerinde çeşitli zorluklara neden olmaktadır. Bu durumda tadilat öncesi cephenin tamamen arındırılması gerekecektir.

Ancak yangınlar esnasında oluşan kirlilik sıradan yöntemlerle giderilememektedir. Tam anlamıyla yapılamayan temizlik sonrası yeni bir cephe kaplaması da ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlarla geri dönecektir.

Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri Fiyatları

Hasar onarımı ve tadilat işlemleri sadece cepheye harici kaplama malzemelerinin montajından ibaret değildir. Boya işlemi de bir çeşit tadilat grubuna girecektir.

Temizleme işlemiyle başlayan tadilat, tamamen kaplanması veya boyanması ile son bulacaktır. Ancak yanan bölgelerin tamamen arındırılmaması durumunda ya boya tutmayacaktır ya da gerçek rengini vermeyecektir.

Dış cephelerin binanın vitrini olduğunu da düşünecek olursak bu durumda görsel bozukluk hem içerisinde yaşayanlar için hem de binanın piyasa değeri açısından olumsuz etkilenmesi sonuçları ortaya çıkacaktır.

Ancak bu ikamet amaçlı kullanılan binalar için geçerli bir durumdu. Bir de fabrika veya atölye gibi üretim hanelerin dış cephe yangın tadilatı durumu vardır. Fabrika binalarının dış cepheleri bazen kullanılan malzemenin evlerden farklı olduğu gözlenir.

Bazı fabrikalarda tamamen beton bloklar kullanılırken bazılarında duvar örülür. Daha ince ve korunaksız ekipmanların kullanıldığı da görülmektedir.

Yangınlar sonrası hasar gören dış cephenin tamamen değiştirilmesi gerekliliği bile doğabilmektedir. Ama ne şekilde yapılırsa yapılsın yangının izlerinin tamamen giderilmemesi durumunda yaşanan olumsuzluk daima hatırlanacak bu da kişi psikolojisi açısından olumsuz etkiler doğuracaktır.

Güvenilirlik açısından da dış cephe yangın sonrası tamiri çok önemlidir.

Kolaylıkla görülmese de bazen yangınlar duvar içlerinde veya duvara montajı sağlanmış birçok ekipmana zarar vermiş olabilir. Buna örnek olarak elektrik tesisatını gösterebiliriz. Sadece bu sebeple de yapılacak olan tadilat işinin ehli kişilerce yapılmalıdır.

Genellikle başvurulan yöntemlerden olan is kirliliğin oluşturduğu alana alçı çekmek veya sıva yapmak oldukça hatalı bir davranıştır.

Çünkü is kalıntısı zamanla yapılan işlemin deforme olarak uygulama alanından kopmasına veya dökülmesine neden olacaktır.

Ya da bireysel bilinen yöntemlerle temizlik yaptıktan sonra dış cephe yangın sonrası tadilatı işlemine girişmek örnek vermek gerekirse is kirliliği tamamen arınmamış bir ortama boya vurmak, hem boyanın kısa sürede dökülmesine hem de arzu edilen rengin sağlanamaması nedeniyle de renk karmaşasına sebebiyet verecektir.

Bu durum işletmenin kurumsallığını zedeleyecek ve firmaya olan güveni olumsuz etkileyecektir. Peki, bilindik yöntemlerle tam randımanlı temizlik dolayısıyla da temizlik yapılamayacaksa ne gibi bir yol izlemek gerekir?

Yangın temizliği;

Bu konuda ev yangınları, fabrika yangınları gibi genel anlamda bina yangınları  durumunda dış cephe yangın sonrası tadilatı hizmeti veren oldukça profesyonel işletmeler ve şirketler bulunmaktadır.

Bu firmalar hem iç alanlarda hem de dış alanlarda oluşan hasarın giderilmesi konusunda etkin kişilerle faaliyet göstermektedirler.

Hızlı bir işlem süreci sonrası yangının etkilerinden en kolay yöntemle kurtulmak için bu tür firmalardan yararlanmak en akıllıca olan olacaktır.

Maliyet bakımından da böylesi daha avantajlı olacaktır. Çünkü temizleme işlemine farklı kişilerden yararlanmak, boya aşamasında farklı ve kaplama aşamasında farklı kişilerden yararlanmak, hele ki bu kişileri belirli sıra içerisinde kendi arzuladığımız tarihlerde bulunmak imkansız olacaktır.

Bulunsa dahi maliyet çok artacak ve yüksek maliyete rağmen istenen iş gücü elde edilemeyecektir. Sadece bu nedenlerden dolayı da dış cephe yangın sonrası tadilatı firması olarak çalışan işletmelerden yararlanmak en avantajlı yöntem olacaktır.

Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri; İstanbul genelinde şu alanları da kapsamaktadır.

stüdyo – yüzey yıkama – hamam – örnek daire – etkinlik – spor salonu – atölye – lokanta – dershane – iş hanı – antrepo – inşaat bitimi – mutfak – site ve bina – film seti – cam – su baskını – kreş – dükkan – tadilat sonrası – ev – pastane – kanalizasyon – mermer – havuz – fabrika – banka – ecza deposu – yangın – depo – ofis – poliklinik – güzellik merkezi – sinema salonu – yurt, kreş, anaokulu – üretim yeri – bodrum kat – okul – otopark – cafe – çatı – konferans salonu – eczane – zemin cila – şantiye – üniversite – tesis – hastane – fırın – konser alanı – apartman – konut – plaza – iş yeri – imalathane – gemi ve yat – sağlık ocağı – restoran – otel – gıda deposu – mağaza – daire – sosyal tesis – villa – market – düğün salonu – yazlık – yalı – yemekhane – kuaför

İstanbul içerisinde yangın temizliği şirketi olarak hizmet verdiğimiz ilçeler; 

Gaziosmanpaşa Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBeşiktaş Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBüyükçekmece Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Kağıthane Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriEsenyurt Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriHaramidere Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Zeytinburnu Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBakırköy Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriHadımköy Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Sarıyer Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBeylikdüzü Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriÇatalca Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Bağcılar Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriArnavutköy Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriKüçükçekmece Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Avcılar Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBaşakşehir Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriGüngören Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Bahçelievler Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriBeyoğlu Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriEsenler Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri
Fatih Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriEyüp Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat ŞirketleriSultangazi Dış Cephe Yangın Sonrası Tadilat Şirketleri