Cenaze evinde temizlik yapılır mı? Cenaze evi temizliği şirketi

Bu sayfamızda yakınlarını kaybedenlerin üzüntüsüne saygımız adına yaptığımız işlerden fotoğraf paylaşamıyoruz. Ama kısaca hizmetlerimiz arasında; intihar sonrası, cinayet sonrası, hırsızlık sonrası, yaralamalı kavga sonrası ve doğal ölüm sonrası temizlik hizmetleri gibi sıralayabiliriz.

Beklenen ya da beklenmedik bir şekilde, sevilen birinin üzücü kaybıyla baş etmek asla kolay değildir. Düşüncelerimiz derhal kederimizle başa çıkma yolunda ilerlerken, günümüzde ele alınması gereken şeyleri unutabiliriz. 

Sevdiklerinizi kaybettikten sonraki yıkıcı olayda, hayatlarını kaybettikleri yeri temizlemeye karar vermiş olabilirsiniz. Bu durumda, profesyonel olay yeri temizlik şirketi çağırmanız gerekebilir. Cenaze evi temizleme hizmetleri, kederinizle baş etme esnasında evin temizliğinin önemli bir parçasıdır. Bu profesyonel şirketler, düzgün bir şekilde temizlik yapmak ve sevdiklerinizin evini bir kez daha temiz ve hijyenik hale getirmek için çağırılır.

Aklınız hiç şüphesiz hissettiğiniz kederden dolayı bunları düşünemiyor olsa da, meskenin oturulmaya uygun hale gelmeden önce uygun şekilde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekebilir..

Endüstriyel temizlik kapsamına girmese dahi, cenaze evi veya oay yeri temizliği normal ev temizlik hizmetlerinden farklı ele alınmalıdır. Can kaybının ardından evin için dağınık, temizlenmesi zor veya görülmesini istemediğiniz durumlarda olabilir. Yanlış şekilde temizlenir ve bilinçsizce yapılması durumunda, sağlık sorunları ortaya çıkmaya başlayabilir. Ayrıca, bu odalar, görevi etkin bir şekilde gerçekleştirmek için gereken eğitim ve güvenlik araçlarından yoksun kişiler tarafından kolayca temizlenemez.

Sevdiklerinizin evinde vefat ettikten sonra ortaya çıkarabilecekleri çeşitli problemler var. Aşağıda listelenen cenaze evi temizliği ile ilgili en yaygın sorunları bulacaksınız.

1) Vücut Ayrışmasının Temizlenmesi  – Bu hizmet genellikle yalnız bırakılan ve uzun süredir fark edilmeyen beklenmedik ölümler için ayrılmıştır. İnsan vücudu kendini salarken, vücut sıvıları çevreye sızmaya başlar. Bu süreç tamamen doğal olsa da, yaşayan insanlara hala zararlıdır. Bedensel sıvıların atılmasının yanı sıra, kendi sağlığınız için ayırt edici, nahoş ve potansiyel olarak sorunlu olan güçlü bir koku gelir. Bu unsurlar ortaya çıktığında, böceklerin bölgeye çekilmesi için koşullar uygundur. Böcekler, evdeki toksik bakterilerin daha da yayılmasına yardımcı olur.

2) Doğal Ölüm Temizliği – Doğal ölüm durumunda, intihar durumlarına benzer şekilde insan vücudu hızla kendini salarak gevşemeye başlar. Sızan sıvılarla birlikte, vücudun kendisinin ayrışması, çevreye uzun süreli hasar verebilir. Odadaki yüzeylerin güvenli bir şekilde temizlenmesi ve onarılması için ölüm sonrası temizlik çalışanlarından oluşan profesyonel bir ekip gerekecektir.

3) Şiddetli Ölüm Biyolojik Tehlikeleri  – Bir intihar veya cinayet olayının ardından eylemin kalıntıları mesken içerisinde kalıcı izler bırakabilir, ayrıca potansiyel bir patolojik sorun yaratabilir. Acil temizlenmemesi durumunda maalesef ev içerisinde yaşayanlar için birçok hastalığa neden olabilir.

Şiddetli bir ölümün ardından bir evde kalan en yaygın patojenler arasında bakteri, kan, virüs, toksinler ve mikroorganizmalar bulunur. Evinizi uygun şekilde temizletmek ve dezenfekte ettirmek için, cenaze sonrası temizlik hizmetinden yardım almaya ihtiyacınız olacaktır.

Hayattaki tüm hizmetlerde olduğu gibi, işi yürütmek için doğru takımı şirketi bulduğunuzdan emin olmanız gerekir. Ne yazık ki, ölüm sonrası temizlik servisini işe almak, normal bir temizlik ekibini işe almakla aynı değildir. Yeni başlayanlar için, bu işe alımın trajik doğası süreci inanılmaz derecede zorlaştıracak. Bununla birlikte, durumunuz için doğru temizlik ekibini nasıl bulacağınıza karar verebilmeniz adına biraz zaman ayırmak istedik.

1. Doğru Soruları Sorma  – Bir ölüm temizliği hizmeti alırken yapabileceğiniz en önemli şey soru sormaktır. Böyle bir durumda sorulacak yanlış soru yoktur, çünkü aldığınız herhangi bir cevap süreci aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Aşağıda sıralayacağımız, üzerinde durmanız gereken bazı sorular şunlar olabilir;

a) Olay yeri temizliği ile ilgili tecrübeniz var mı?
b) Temizlik öncesi adli makamlardan izin almak gerekiyor mu?
c) En acil ve hızlı ne zaman temizlenebilir?
d) Yakınımın cenazesi konusunda mahremiyet garantisi veriyor musunuz, 3. tarafların duymasını istemiyoruz, vb.
e) İntihar sonrası temizlik yapıyor musunuz?
f) Odalardan kan lekesi nasıl çıkar?
g) Koku giderme yapıyor musunuz?

2. Kalite Standartlarını Kontrol Edin  – Cenaze evi ve düğün evi gibi insan giriş çıkışının yoğun olduğu yerlerde en üzücü durumlardan biri de maalesef hırsızlık olayları. Evinize çağıracağınız firma personellerinin kadrolu ve sigortalı çalışanlardan oluştuğuna dikkat etmelisiniz.

3. Süreçleri Hakkında Bilgi  Almak – İşin maddi kısmı en son aklınıza gelecek şey olsa dahi, ne için para ödediğinizi bilmek zorundasınız. Sevilen birisini kaybetmenin ne kadar zor olduğunu anlıyoruz, ancak gelecekteki sağlığınızı kederiniz için feda edemezsiniz. Temizlik hizmetlerinin neleri kapsadığını, nereleri nasıl temizlediklerini öğrenmelisiniz.

Cenaze evi temizliğinden ne bekleyebilirim?

Cenaze sonrası ev temizliği için şirket aramak yapılması zor bir sohbet olsa da, tamamen görmezden gelinmemesi çok önemlidir.

Yaşam kaybını takiben bir evin temizlenmesi yorucu ve kapsamlı bir iş olacaktır. Profesyonel şirketler tarafından verilen bu hizmet türü iş ölüm koşullarına bağlı olarak biraz değişecektir. Ancak, yaşam kaybının niteliği ne olursa olsun paylaşılacak bazı temel noktalar vardır.

Zeminlerden ve duvarlardan evinizdeki mobilyalara kadar, mülkünüzün tamamı sorunlu artıklardan temizlenir. Lekeler çıkarılacak, koku gidericiler kullanılacaktır.

Olay yerine rahat girebilmek…

Ani şiddetli ölüm, intihar veya doğal nedenlerle sevilen birini kaybetseniz de, rahat ve güvenli bir şekilde evinize dönmeniz doğal hakkınız. Sevilen birisini kaybetmenin ne kadar üzücü olabileceğini anlıyoruz. Aynı zamanda durumla başa çıkmak için ne kadar az şey hissedebileceğinizi de anlıyoruz. İçerdiği duygusal travmayı anlarken, uygun temizlik hizmetlerinin göz ardı edilmemesi konusunda ısrarcı olmalısınız.

İşinde uzman Kuzey Group temizlik şirketleri çalışanları son derece dikkatle olay yeri veya doğal ölüm temizlik hizmeti sunmaktadır. Biyolojik tehlikeli atıkları ortadan kaldırmanın yanı sıra, suç mahalli temizlik ve olay yeri temizleme uzmanlarımız, parmak izi tozu, hatta göz yaşartıcı gaz ve biber gazı da dahil olmak üzere polis faaliyetlerinden sonra kalan kalıntı izlerini temizlemektedir.

Bu tür durumlarda aile içindeki hassas durum dikkate alınarak son derece saygılı bir temizlik işlemi uygulanmaktadır.

Olay yeri temizliği hakkında servis gönderdiğimiz İstanbul ilçeleri;

Avrupa yakası; Bağcılar – Sultangazi – Başakşehir – Büyükçekmece – Bakırköy- Esenyurt – Esenler – Küçükçekmece – Avcılar – Sarıyer – Şişli – Çatalca – Güngören – Beyoğlu – Eyüp – Beylikdüzü – Silivri – Kâğıthane – Arnavutköy – Fatih – Gaziosmanpaşa – Bayrampaşa – Bahçelievler – Beşiktaş – Zeytinburnu

Anadolu yakası; Şile – Üsküdar – Adalar – Tuzla – Ümraniye – Kartal – Maltepe – Sultanbeyli – Pendik – Sancaktepe – Ataşehir – Kadıköy – Çekmeköy – Beykoz

Hizmet verdiğimiz alanlar;

cafe – poliklinik – bodrum kat – dükkan – stüdyo – dershane – inşaat bitimi – okul – atölye – restoran – imalathane – kanalizasyon – spor salonu – ev – yüzey yıkama – sinema salonu – düğün salonu – site ve bina – villa – havuz – ofis – plaza – etkinlik – mermer – üniversite – lokanta – cam – mağaza – tesis – banka – gıda deposu – su baskını – sağlık ocağı – otopark – konser alanı – iş yeri – daire – tadilat sonrası –

konferans salonu – eczane – depo – yemekhane – örnek daire – yangın – şantiye – yazlık – otel – gemi ve yat – iş hanı – yalı – cila – konut – üretim yeri – kreş – zemin – fabrika – market – hamam – benzinlik – çatı – antrepo – benzin istasyonu – hastane – pastane – ecza deposu – fırın – kuaför – apartman – güzellik merkezi – yurt – anaokulu – sosyal tesis – film seti – mutfak